Locuri de muncă pentru îngrijitoare în Anglia

Promedica24 oferă locuri de muncă pentru îngrijirea persoanelor vârstnice în Anglia. Oferim locuri de muncă legale, sigure, si asiguram suport permanent.

Ca și îngrijitor la Promedica24 veți oferi îngrijire și asistență în activitățile zilnice , locuind împreuna cu persoanele îngrijite, la domiciliul acestora.

Veți ajuta la menținerea sau îmbunătățirea independenței acestora și le veți oferi îngrijire emoțională și fizică, ajutându-i cu sarcini precum cumpărături, gătit și curățenie.

Veți fi planificat să lucrați cu un client cu interese similare cu dumneavoastră și veți avea asistență 24/7 din partea echipei de la Promedica24.

Responsabilitățile pentru acest rol pot consta în

Companie – Întreținerea conversației și petrecerea timpului împreună

Îngrijire personală – Asistență la igiena personala, îmbrăcare și, atunci când este necesar, sprijin pentru continență

Ajutor la mobilitate – Unii clienți au nevoie de asistență pentru a se deplasa prin casă

Supravegherea medicației – În conformitate cu planul de îngrijire al clientului

Treburile casnice – Ajutor în casă, cum ar fi aspiratul sau spălatul rufelor

Alimentație și nutriție – Pregătirea și gătirea meselor; asistență la cumpărături

Alte responsabilități – Ajutor la sarcini precum cumpărăturile sau ridicarea rețetelor

Altă asistență medicală – se oferă instruire suplimentară pentru asistență mai complexă, precum și formare de prim ajutor

Vino în echipa noastră!

Pentru a deveni îngrijitor la Promedica24, va informăm următoarele:

Durata unei șederi la client, este de minim 4-6 săptămâni dar se poate lucra și pe o perioadă mai lungă.

Aplicați pentru acest job dacă:

  • Aveți drept de muncă in UK și acte doveditoare.
  • Puteți scrie și vorbi fluent Engleza.
  • Puteți furniza referințe profesionale.
  • Aveți experiență anterioară, relevantă, în sectorul îngrijirii.

Dacă doriți mai multe informații, vă rugăm să trimiteți un e-mail echipei noastre de recrutare: careers@promedica24.co.uk

Pentru a aplica vă rugăm să faceți clic pe butonul de mai jos, aceasta vă va duce la formularul nostru de înregistrare: